قیمت لحظه ای زعفران درجه یک فله و مثقالی

قیمت لحظه ای زعفران درجه یک فله و مثقالی

چگونه می توان از قیمت لحظه ای زعفران مطلع شد؟ قیمت زعفران مثقالی چند هزار تومان است؟ قیمت یک مثقال زعفران درجه یک به صورت فله چند هزار تومان است؟ معتبرترین مرکز فروش زعفران فله و بسته بندی شده کجاست؟

قیمت لحظه ای‌ زعفران در مشهد قیمت زعفران در سال 1398 قیمت یک مثقال زعفران قائنات

اگر قصد خرید زعفران را دارید و میخواهید قیمت لحظه ای زعفران درجه یک فله و مثقالی را بدانید خواندن این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب جدیدترین لیست قیمت زعفران مثقالی ارائه خواهد شد. در ادامه نیز راه های تشخیص زعفران اصل و درجه یک را به بیان خواهیم کرد و خواهیم گفت موقع خرید زعفران فله به چه نکاتی باید توجه کنید.

انواع زعفران فله:

زعفران فله فاقد بسته‌بندی است به همین جهت موقع خرید زعفران تشخیص نوع زعفران نسبت به زعفران بسته بندی شده سخت تر است.

در اینجا مشخصات انواع زعفران را بیان می کنیم تا شما با اطلاع از آن به راحتی بتوانید انواع زعفران را از همدیگر تشخیص دهید. البته توجه داشته باشید که هر کدام از انواع زعفران درجه کیفیت های مختلفی دارند و همین گستردگی انواع زعفران سبب می شود برخی از انواع زعفران بسیار شبیه به همدیگر بوده و تفکیک آنها از همدیگر سخت باشد. به عنوان مثال زعفران پوشال قلمدار بسیار شبیه زعفران شبه نگین است.

تقسیم بندی انواع زعفران:

 تقسیم بندی انواع زعفران انواع زعفران صادراتی

اساس تقسیم بندی زعفران به انواع مختلف در صد خامه یا سفیدی همراه کلاله های قرمز رنگ زعفران است. بر این اساس زعفران به ترتیب کاهش درصد خامه به قرمزی؛ به انواع زعفران دسته، پوشال، سرگل و نگین تقسیم‌بندی می‌شود.

زعفران دسته:

پس از جدا کردن سایر اعضای گل زعفران از کلاله ها قرمز رنگ؛ اگر کلاله ها که متصل به سفیدی یا ساقه زعفران است را مرتب روی هم گذاشته و خشک کنند، زعفران دسته به وجود می آید.

زعفران پوشال:

اگر قسمت خامه را از کلاله ها طوری جدا کنند که سه شاخه کلاله به همدیگر متصل بوده و تنها یک تا ۳ میلیمتر سفیدی به همراه آن باقی بماند زعفران پوشال به وجود می آید.

زعفران سرگل:

پس از خشک کردن زعفران اگر اقدام به جدا کردن خامه از کلاله ها نمایند، زعفرانی تمام قرمز به دست می‌آید که زعفران سر گل نامیده می شود. بسته به روش کار ممکن است مقداری سفیدی به همراه برخی از کلاله ها باقی بماند همچنین چون زعفران خشک است برخی از رشته‌ها در طول فرآیند شکسته می‌شود.

بنابراین زعفران سرگل به انواع زعفران سرگل ممتاز، سرگل اعلا و سرگل صادراتی تقسیم بندی می شود که از نظر کیفیت کلاله ها با هم متفاوت است.

زعفران نگین:

اگر بلافاصله پس از برداشت گل زعفران اقدام به جدا کردن خامه از کلاله ها نمایند، زعفرانی تمام قرمز و دست چین شده و ناب به دست می‌آید که زعفران نگین نام دارد.

قیمت زعفران مثقالی:

قیمت لحظه ای زعفران ۹۸ قیمت زعفران یک گرمی قائنات

قیمت زعفران بسته به نوع زعفران و کیفیت آن متفاوت است. به طور کلی نمودار قیمت زعفران عبارت است از زعفران دسته، پوشال، سرگل و نگین که به ترتیب قیمت زعفران افزایش می یابد.

قیمت روز زعفران به شرح زیر است:

  • قیمت یک مثقال زعفران سرگل ۶۲۰۰۰
  • قیمت یک مثقال زعفران نگین ۷۲۰۰۰
  • قیمت یک مثقال زعفران پوشال ۵۲۰۰
  • قیمت یک مثقال زعفران دسته ۴۶۵۰۰

اینها قیمت امروز زعفران است و موقعی که شما این مطلب را می خوانید ممکن است قیمت ها تغییر کرده باشد. برای اطلاع از قیمت لحظه ای زعفران می توانید با ما تماس بگیرید.

خرید زعفران عمده درجه یک:

خرید زعفران عمده درجه یک خرید زعفران درجه یک خرید عمده زعفران فله خرید زعفران عمده از کشاورز

شاید با خود بگویید علت تفاوت قیمت فروش زعفران در بازار چیست؟ چرا قیمت یک گرم زعفران در دو مرکز متفاوت با همدیگر یکسان نیست؟!

همانطور که قبلا هم اشاره شد چون گستردگی زعفران به خصوص در درجه کیفیت های آن زیاد است، بنابراین قیمت‌زعفران هم یکسان نیست. ملاک شما برای خرید باید کیفیت زعفران باشند نه صرفاً قیمت آن.

حتماً می گویید از کجا بفهمیم چه زعفرانی درجه یک و خوب است؟

با توجه به توضیحاتی که تا الان ارائه شد حتما متوجه شدید که چون هر نوع زعفران، ویژگی‌های خاص خود را دارد پس زعفران سرگل درجه یک با زعفران پوشال درجه یک متفاوت خواهد بود گرچه هر دو درجه یک هستند.

بگذارید بیشتر توضیح دهیم. زعفران سرگل درجه یک تمام قرمز است در صورتی که زعفران پوشال درجه یک با اینکه کیفیتش درجه یک است مقداری خامه و سفیدی به همراه کلاله‌ها وجود دارد. پس نمیتوان وجود خامه را در زعفران پوشال نشانه نامرغوب بودن زعفران دانست بلکه شما باید در هر نوع زعفران، با توجه به مشخصاتی که دارد، درجه یک بودن آن را در نظر بگیرید.

مشخصات زعفران درجه یک:

 مشخصات زعفران درجه یک قیمت هر کیلو زعفران در سال 98 قیمت زعفران کیلویی امروز

  • درصد خامه به قرمزی کمتر است
  • کلاله‌ها طبیعی بوده و شکستگی ندارند
  • رشته های زعفران درشت و ضخیم هستند
  • کلاله ها صاف و بدون فرخوردگی خشک شده‌اند
  • قدرت رنگی زعفران بالاست
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با واحد فروش ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09153888507
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09153888507
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :