قیمت به روز زعفران ممتاز قائن

آنچه در این مقاله میخوانید ...

معرفی زعفران قائن:انواع زعفران قائن در بازار:تفاوت زعفران سرگل و نگین قائن چیست؟زعفران ممتاز قائنات چه زعفرانیه؟لیست قیمت به روز زعفران:

قیمت به روز زعفران ممتاز قائن چقدر است؟ آیا با انواع زعفران قائن در بازار و تفاوت بین آن آشنایی دارید؟ قیمت زعفران به چه عواملی بستگی دارد و چرا نوسانات قیمتی بازار زیاد است؟

معرفی زعفران قائن:

برداشت زعفران قائن از مزارع

کمتر کسی است که نام زعفران قائن و شهرت و آوازه آن را نشنیده باشد. شهرستان قائن در استان خراسان جنوبی مهد پرورش زعفران در ایران محسوب می شود.

سابقه کاشت و تولید زعفران در این منطقه به ۷۰۰ سال پیش برمی‌گردد. زعفران این منطقه بهترین کیفیت را دارد چرا که عطر و بوی آن بی نظیر بوده و قدرت رنگ دهی آن بالاست.

یکی از عواملی که سبب کیفیت بالای زعفران این منطقه شده، حاصلخیزی خاک و مساعد بودن شرایط آب و هوایی برای رشد زعفران است. همچنین مردمان این منطقه صبح زود برای چیدن گل های زعفران به مزارع می روند.

قبل از اینکه گلهای زعفران باز شوند و عطر و بوی آن در فضا پخش گردد، گلها را جمع‌آوری می‌کنند. همه این عوامل باعث شده کیفیت زعفران قائنات بیشتر از زعفران برداشت شده سایر مناطق باشد.

انواع زعفران قائن در بازار:

انواع زعفران قائنات در بازار

آیا می‌دانستید زعفران قائن انواع مختلفی دارد. در اینجا می خواهیم درباره انواع زعفران ممتاز قائن و نحوه تولید آن صحبت کنیم.

گل زعفران بعد از اینکه برداشت می شود توسط کشاورزان گلبرگهای بنفش رنگ آن جدا می گردد که به این عمل به اصطلاح پر کردن گل زعفران می گویند. بعد از پر کردن گل، قسمت کلاله قرمز رنگ که متصل به خامه است مرتب روی هم چیده شده و زعفران دخترپیچ تولید می‌شود.

چون عمر گل کوتاه است بلافاصله پس از برداشت بایستی کلاله های قرمز رنگ از میان گلبرگهای بنفشه جدا گردد. اگر کلاله از قسمت خامه جدا گردد، زعفران سرگل و نگین به وجود می آید.

معمولاً چون جدا کردن کلاله از خامه زمان‌بر است، بیشتر کشاورزان زعفران دخترپیچ را در فصل برداشت تولید می کنند.

به طور کلی چهار نوع زعفران در بازار ایران وجود دارد که شامل زعفران دخترپیچ، زعفران پوشال، زعفران نگین و زعفران سرگل می‌باشد. به ترتیبی که گفته شده از درصد سفیدی زعفران کم شده و به قرمزی افزوده می شود.

همانطور که گفتیم زعفران دخترپیچ شامل تمام بخش سفیدی به همراه کلاله می باشد در حالیکه زعفران نگین فاقد سفیدی و تمام قرمز است.

در زعفران پوشال در انتهای کلاله ها ۱ تا ۳ میلیمتر سفیدی نیز وجود دارد. انواع زعفران به صورت فله و بسته بندی شده در شرکت ما با کیفیت تضمینی موجود می باشد.

تفاوت زعفران سرگل و نگین قائن چیست؟

تفاوت زعفران سرگل و نگین قائنات

زعفران سرگل و نگین قائن هر دو تمام قرمز هستند پس تفاوت آن ها در چیست؟ به نحوه تولید انواع زعفران اشاره کردیم اگر بلافاصله بعد از اینکه زعفران از مزارع برداشته شود قسمت خامه یا سفیدی از کلاله قرمز جدا گردد، زعفرانی تمام قرمز به نام زعفران نگین تولید می شود.

همانطور که گفتیم این کار زمان‌بر بوده و چون عمر گل کوتاه است هرچه سریعتر باید کلاله ها از گلبرگهای بنفش جدا شوند. بنابراین در حین فصل برداشت، کشاورزان اکثراً زعفران دخترپیچ را تولید می کنند.

سپس بعد از اتمام فصل برداشت، اقدام به جدا کردن کلاله از سفیدی می کنند. کشاورزان با الک کردن زعفران دخترپیچ و زعفران پوشال، سفیدی را از کلاله های قرمز رنگ جدا می کنند. چون کلاله ها خشک هستند در طی الک کردن، برخی از رشته های زعفران شکسته می شوند.

بنابراین زعفران سرگل نسبت به زعفران نگین دارای کلاله های ریز و شکسته شده می باشد. بعلاوه ممکن است در انتهای برخی از رشته ها میزان اندکی سفیدی نیز وجود داشته باشد.

برای خرید زعفران نگین و سرگل در مقادیر کیلویی به صورت فله و بسته بندی شده می توانید با ما تماس بگیرید. در ادامه درباره زعفران ممتاز قائن بیشتر صحبت می کنیم.

زعفران ممتاز قائنات چه زعفرانیه؟

تولید زعفران ممتاز قائنات

نحوه تولید انواع زعفران را به طور کامل توضیح دادیم. همانطور که گفتیم اکثر کشاورزان بعد از خشک شدن زعفران اقدام به جدا کردن قسمت کلاله از سفیدی می‌کنند.

بسته به نحوه انجام و کیفیت و دقت کار، ممکن است کلاله ها در طی این فرایند شکسته شوند. همچنین سفیدی یا خامه از قسمت کلاله ها به طور کامل جدا نشود یعنی در انتهای برخی از کلاله ها مقدار اندکی سفیدی باقی بماند.

زعفران ممتاز زعفرانی تمام قرمز است که به این روش تولید می شود و بسته به کیفیتی که دارد ممکن است مقداری سفیدی در انتهای برخی از کلاله ها وجود داشته باشد.

لیست قیمت به روز زعفران:

عوامل موثر بر قیمت به روز زعفران

اکثر خریداران زعفران در جستجوی لیست قیمت به روز زعفران هستند. در برخی از سایت ها قیمت انواع زعفران را می توانید مشاهده کنید اما توجه داشته باشید تا قیمت ها به روز باشد.

قیمت زعفران مانند طلا روزانه نوسان داشته و نرخ ثابتی ندارد. عوامل زیادی روی تغییرات قیمت زعفران تاثیرگذارند که عبارتند از:

  • میزان عرضه و تقاضا
  • میزان صادرات زعفران
  • میزان تولید گل زعفران
  • نوسانات نرخ ارز

قیمت عمده فروشی زعفران همواره ارزان تر از قیمت جزیی فروشی می باشد. پس اگر می خواهید زعفران را با قیمت ارزان تر خریداری کنید از مراکز فروش عمده زعفران اقدام نمایید.

فروش زعفران در بسته بندی های شکیل و زیبا نیز قیمت آن را افزایش می‌دهد. اگر در حوزه کاری‌تان زعفران مصرف زیادی دارد می توانید آن را به صورت فله ای که مناسب تر است خریداری کنید.

چنانچه می‌خواهید از قیمت به روز زعفران ممتاز قائن مطلع شوید می توانید با ما ارتباط بگیرید. متناسب با حوزه کاریتان بهترین زعفران نیز به شما معرفی خواهد شد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای نامی
شماره تلفن زعفران قائن شماره موبایل: 09153363948
واتس آپ زعفران قائن واتس آپ: 09153363948
کانال تلگرام زعفران قائن تلگرام: ورود به کانال تلگرام

لیست قیمت روز زعفران فروشگاه قائن

در این قسمت شما میتوانید قیمت روز زعفران را به صورت فله و کیلویی مشاهده کنید.
1: سعی کرده ایم قیمت روز زعفران را در بازه 2 تا 3 روز کاری بروز رسانی کنیم.
2: برای اطمینان از قیمت لحظه ای پیشنهاد میکنیم با کارشناس ما تماس بگیرید.
3: تمامی قیمت ها به تومان میباشد.
4: چون عمده فروش هستیم حداقل مقدار سفارش خرید زعفران یک کیلو میباشد.
5: حداقل مقدار سفارش جهت نمونه 100 گرمی میباشد.

نام محصولقیمت هر کیلو زعفران
زعفران نگین صادراتی68 میلیون تومان
زعفران نگین ممتاز65 میلیون و 500 هزار تومان
زعفران سرگل معمولی60 میلیون تومان
زعفران پوشال58 میلیون و 500 هزار تومان
آقای نامی

آقای نامی

مدیر فروش

سلام، به کمک نیاز دارید؟ لطفا با من تماس بگیرید.

پیام در واتساپ