قیمت زعفران قائنات در مشهد

آنچه در این مقاله میخوانید ...

زعفران‌ ممتاز قائنات چیست؟تاریخچه زعفران:قیمت زعفران قائنات در مشهد بصورت فله و بسته بندی:نمودار قیمت زعفران:قیمت امروز زعفران در مشهد چنده؟
قیمت زعفران قائنات در مشهد

قیمت زعفران یک گرمی قائنات چقدر است؟ قیمت زعفران قائنات در مشهد چقدر است؟ آیا قصد خرید بهترین زعفران را دارید؟ معتبرترین مرکز فروش زعفران اعلا قائنات کجاست؟

زعفران‌ ممتاز قائنات

زعفران‌ ممتاز قائنات چیست؟

نام زعفران قائنات در بین همه ایرانیان آوازه و شهرت خود را دارد. به قدری این نام مشهور است که برخی از افراد فکر می‌کنند زعفران قائنات نوع خاصی از زعفران است.

در حالی که زعفران قائنات به محل تولید زعفران ارتباط دارد و به نوع زعفران مربوط نمی شود. به راستی چرا این نام مشهور است؟! تفاوت زعفران قائنات با زعفران سایر مناطق در چیست؟

تاریخچه زعفران:

ایران بزرگترین تولید کننده زعفران در دنیاست. تاریخچه و سابقه کاشت زعفران در ایران به خصوص منطقه قائنات بیش از 3 هزار سال پیش برمی‌گردد. این گیاه ارزشمند که در خاک کویر به عمل می آید به طلای سرخ و طلای کویر شهرت یافته است.

زعفران‌ به علت طعم و رنگ بی نظیری که دارد در تولید فرآورده های غذایی، دارویی و شیمیایی کاربردهای فراوانی دارد. مناطق کویری استان خراسان جنوبی مرکز اصلی پرورش زعفران است.

تاریخچه زعفران ممتاز قاینات

رشد گیاه زعفران وابسته به آب و هوا و اقلیمی خاص است.

وجود زمین‌های حاصلخیز، کمی بارندگی در استان خراسان و شرایط اقلیمی عالی باعث شده 4500 هکتار از اراضی منطقه قائنات به زیر کشت زعفران برود و با تولید 30 تن زعفران؛ قائنات را به پایتخت طلای سرخ جهان تبدیل کرده است.

شرایط آب و هوایی منطقه قائنات بسیار مناسب برای کاشت زعفران است. زعفران به رطوبت بالا حساس بوده چرا که رطوبت بالا به پیاز زعفران آسیب می رساند و منطقه قائنات با آب و هوای نیمه خشک از رطوبت بالا مصون است. تغییرات دمایی نیز در تنظیم گل‌ دهی زعفران مهم است به طوری که با افت درجه حرارت؛ روز بعد تعداد بیشتری گل از زمین خارج می‌شود. مجموعه ساعات آفتابی فصل گلدهی زعفران نیز بر کیفیت زعفران موثر است.

تحقیقات نشان داده عوامل هواشناسی و اقلیمی این منطقه مساعد بوده و سبب شده زعفران قائنات از نظر عطر و بو و قدرت رنگ دهی نسبت به زعفران سایر مناطق بیشتر باشد.

قیمت زعفران قائنات در مشهد بصورت فله و بسته بندی:

 قيمت زعفران قائنات امروز

اولین سوال خریداران این است که قیمت زعفران گرمی چند است یا قیمت زعفران مثقالی چند هزار تومان است؟

هر کدام از انواع زعفران قیمت متفاوت دارد. همانطور که در ابتدا هم گفتیم افراد ممکن است به اشتباه فکر کنند زعفران قائنات، یک نوع زعفران است برای همین می پرسند قیمت زعفران قائنات چقدر است؟

زعفران‌ به چهار دسته اصلی شامل زعفران دسته، زعفران پوشال، زعفران سرگل و زعفران نگین تقسیم‌بندی می‌شود. اساس این تقسیم بندی میزان سفیدی همراه کلاله است.

در واقع گل زعفران حاوی ۶ گلبرگ بنفش رنگ و سه پرچم زرد و یک کلاله قرمز رنگ سه شاخه که متصل به قسمت خامه یا ساقه است؛ می باشد. با جدا کردن کلاله از قسمت سفیدی؛ انواع زعفران به دست می‌آید.

بنابراین نام‌هایی همچون زعفران ممتاز قائنات، زعفران قاینات، زعفران‌ قاین مشهد، زعفران سحرخیز، زعفران بهرامن و… نام شرکت و برند بوده و ارتباطی به نوع زعفران ندارد.

در مشهد قیمت زعفران قائنات اگر بسته بندی باشد با قیمت فله ای آن متفاوت است. قیمت زعفران با توجه به اینکه در چه وزنی به صورت گرمی و مثقالی و در چه ظرفی بسته بندی شود تفاوت دارد.

تنوع نوع زعفران، درجه کیفیت و ظروف بسته بندی زعفران زیاد است و روزانه نیز قیمت ها تغییر می‌کند بنابراین ارائه لیست قیمت در اینجا امکان پذیر نیست. برای اطلاع از قیمت زعفران فله و بسته بندی شده قائنات می‌توانید با ما ارتباط بگیرید.

نمودار قیمت زعفران:

 نمودار افزایش قيمت زعفران

به طور کلی اگر میخواهید قیمت زعفران را بدانید نمودار قیمت زعفران از ارزان به گران عبارت است از: زعفران دسته، پوشال، سرگل، نگین.

هرچقدر درصد کلاله و قرمزی بیشتر باشد، زعفران مرغوب تر و قیمت آن هم بیشتر خواهد بود. در واقع کارتنوئید های موجود در کلاله های قرمز رنگ، عامل عطر، طعم و رنگ زعفران هستند بنابراین هر چقدر زعفران تمام قرمز بوده و کیفیت کلاله های زعفران بیشتر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود.

قیمت امروز زعفران در مشهد چنده؟

 قيمت امروز زعفران قائنات در مشهد

قیمت زعفران بر خلاف سایر محصولات کشاورزی ثابت نیست. زعفران محصولی جهانی و استراتژیک است که عواملی مانند میزان عرضه و تقاضا، میزان صادرات زعفران، نرخ ارز و… روی قیمت زعفران تاثیر گذار است. بنابراین شما برای اطلاع از قیمت روز زعفران می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران یک گرمی قائنات بسته به اینکه کی این مطلب را می خوانید ممکن است تغییر کرده باشد بنابراین برای اطلاع از قیمت به روز زعفران می توانید الان تماس بگیرید.

یادآوری می‌کنیم درجه کیفیت زعفران متفاوت است. انواع زعفران از نظر کیفیت به انواع زعفران صادراتی، درجه ۲ و ۳ تقسیم بندی می‌شوند. بنابراین قیمت زعفران گرمی بسته به درجه کیفیت زعفران متفاوت خواهد بود. بعلاوه قیمت زعفران فله با قیمت زعفران بسته بندی شده نیز تفاوت دارد.

برای اطلاع از قیمت امروز زعفران در مشهد می توانید با فروشگاه ما به عنوان نمایندگی زعفران قائنات تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای نامی
شماره تلفن زعفران قائن شماره موبایل: 09153363948
واتس آپ زعفران قائن واتس آپ: 09153363948
کانال تلگرام زعفران قائن تلگرام: ورود به کانال تلگرام

لیست قیمت روز زعفران فروشگاه قائن

در این قسمت شما میتوانید قیمت روز زعفران را به صورت فله و کیلویی مشاهده کنید.
1: سعی کرده ایم قیمت روز زعفران را در بازه 2 تا 3 روز کاری بروز رسانی کنیم.
2: برای اطمینان از قیمت لحظه ای پیشنهاد میکنیم با کارشناس ما تماس بگیرید.
3: تمامی قیمت ها به تومان میباشد.
4: چون عمده فروش هستیم حداقل مقدار سفارش خرید زعفران یک کیلو میباشد.
5: حداقل مقدار سفارش جهت نمونه 100 گرمی میباشد.

نام محصولقیمت هر کیلو زعفران
زعفران نگین صادراتی68 میلیون تومان
زعفران نگین ممتاز65 میلیون و 500 هزار تومان
زعفران سرگل معمولی60 میلیون تومان
زعفران پوشال58 میلیون و 500 هزار تومان
آقای نامی

آقای نامی

مدیر فروش

سلام، به کمک نیاز دارید؟ لطفا با من تماس بگیرید.

پیام در واتساپ