گروه زعفران قائن شما را به خرید بهترین محصولات زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت زعفران قائنات در مشهد

آنچه در این مقاله میخوانید ...

زعفران‌ ممتاز قائنات:تاریخچه زعفران:قیمت زعفران قائنات:نمودار قیمت زعفران:قیمت امروز زعفران:
قیمت زعفران قائنات در مشهد

قیمت زعفران یک گرمی قائنات چقدر است؟ قیمت زعفران قائنات در مشهد چقدر است؟ آیا قصد خرید بهترین زعفران را دارید؟ معتبرترین مرکز فروش زعفران اعلا قائنات کجاست؟

زعفران‌ ممتاز قائنات قیمت زعفران قائنات قیمت زعفران مثقالی

زعفران‌ ممتاز قائنات:

نام زعفران قائنات در بین همه ایرانیان آوازه و شهرت خود را دارد. به قدری این نام مشهور است که برخی از افراد فکر می‌کنند زعفران قائنات نوع خاصی از زعفران است در حالی که زعفران قائنات به محل تولید زعفران ارتباط دارد و به نوع زعفران مربوط نمی شود. به راستی چرا این نام مشهور است؟! تفاوت زعفران قائنات با زعفران سایر مناطق در چیست؟

تاریخچه زعفران:

ایران بزرگترین تولید کننده زعفران در دنیاست. سابقه کاشت زعفران در ایران به خصوص منطقه قائنات بیش از ۳ هزار سال پیش برمی‌گردد. این گیاه ارزشمند که در خاک کویر به عمل می آید به طلای سرخ و طلای کویر شهرت یافته است.

زعفران‌ به علت طعم و رنگ بی نظیری که دارد در تولید فرآورده های غذایی، دارویی و شیمیایی کاربردهای فراوانی دارد. مناطق کویری استان خراسان جنوبی مرکز اصلی پرورش زعفران است.

علت شهرت زعفران قائنات:

 قیمت زعفران اعلا قیمت زعفران قائنات قیمت زعفران صادراتی

رشد گیاه زعفران وابسته به آب و هوا و اقلیمی خاص است.

وجود زمین‌های حاصلخیز، کمی بارندگی در استان خراسان و شرایط اقلیمی عالی باعث شده۴۵۰۰ هکتار از اراضی منطقه قائنات به زیر کشت زعفران برود و با تولید ۳۰ تن زعفران؛ قائنات را به پایتخت طلای سرخ جهان تبدیل کرده است.

شرایط آب و هوایی منطقه قائنات بسیار مناسب برای کاشت زعفران است. زعفران به رطوبت بالا حساس بوده چرا که رطوبت بالا به پیاز زعفران آسیب می رساند و منطقه قائنات با آب و هوای نیمه خشک از رطوبت بالا مصون است. تغییرات دمایی نیز در تنظیم گل‌ دهی زعفران مهم است به طوری که با افت درجه حرارت؛ روز بعد تعداد بیشتری گل از زمین خارج می‌شود. مجموعه ساعات آفتابی فصل گلدهی زعفران نیز بر کیفیت زعفران موثر است.

تحقیقات نشان داده عوامل هواشناسی و اقلیمی این منطقه مساعد بوده و سبب شده زعفران قائنات از نظر عطر و بو و قدرت رنگ دهی نسبت به زعفران سایر مناطق بیشتر باشد.

قیمت زعفران قائنات:

 قيمت زعفران قائنات قیمت زعفران گرمی قیمت روز زعفران

اولین سوال خریداران این است که قیمت زعفران گرمی چند است یا قیمت زعفران مثقالی چند هزار تومان است؟

هر کدام از انواع زعفران قیمت متفاوت دارد. همانطور که در ابتدا هم گفتیم افراد ممکن است به اشتباه فکر کنند زعفران قائنات، یک نوع زعفران است برای همین می پرسند قیمت زعفران قائنات چقدر است؟

زعفران‌ به چهار دسته اصلی شامل زعفران دسته، زعفران پوشال، زعفران سرگل و زعفران نگین تقسیم‌بندی می‌شود. اساس این تقسیم بندی میزان سفیدی همراه کلاله است.

در واقع گل زعفران حاوی ۶ گلبرگ بنفش رنگ و سه پرچم زرد و یک کلاله قرمز رنگ سه شاخه که متصل به قسمت خامه یا ساقه است؛ می باشد. با جدا کردن کلاله از قسمت سفیدی؛ انواع زعفران به دست می‌آید.

بنابراین نام‌هایی همچون زعفران ممتاز قائنات، زعفران قاینات، زعفران‌ قاین مشهد، زعفران سحرخیز، زعفران بهرامن و… نام شرکت و برند بوده و ارتباطی به نوع زعفران ندارد.

نمودار قیمت زعفران:

 نمودار قيمت زعفران قيمت لحظه اي زعفران قيمت زعفران در سال 98

به طور کلی اگر میخواهید قیمت زعفران را بدانید نمودار قیمت زعفران از ارزان به گران عبارت است از: زعفران دسته، پوشال، سرگل، نگین.

هرچقدر درصد کلاله و قرمزی بیشتر باشد، زعفران مرغوب تر و قیمت آن هم بیشتر خواهد بود. در واقع کارتنوئید های موجود در کلاله های قرمز رنگ، عامل عطر، طعم و رنگ زعفران هستند بنابراین هر چقدر زعفران تمام قرمز بوده و کیفیت کلاله های زعفران بیشتر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود.

قیمت امروز زعفران:

 قيمت امروز زعفران قيمت روز زعفران قائنات

قیمت زعفران بر خلاف سایر محصولات کشاورزی ثابت نیست. زعفران محصولی جهانی و استراتژیک است که عواملی مانند میزان عرضه و تقاضا، میزان صادرات زعفران، نرخ ارز و… روی قیمت زعفران تاثیر گذار است. بنابراین شما برای اطلاع از قیمت روز زعفران می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

هم اکنون قیمت زعفران یک گرمی قائنات به شرح زیر است:

  • قیمت یک گرم زعفران دسته
  • قیمت یک گرم زعفران سرگل
  • قیمت یک گرم زعفران نگین
  • قیمت یک گرم زعفران پوشال

یادآوری می‌کنیم درجه کیفیت زعفران متفاوت است. انواع زعفران از نظر کیفیت به انواع زعفران صادراتی، درجه ۲ و ۳ تقسیم بندی می‌شوند. بنابراین قیمت زعفران گرمی بسته به درجه کیفیت زعفران متفاوت خواهد بود. بعلاوه قیمت زعفران فله با قیمت زعفران بسته بندی شده نیز تفاوت دارد.

برای اطلاع از قیمت زعفران به صورت لحظه‌ای می توانید با فروشگاه ما به عنوان نمایندگی زعفران قائنات تماس بگیرید.

گروه زعفران قائن شما را به خرید بهترین محصولات زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خانم حقگویان

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران عمده شما را به خرید بهترین محصولات زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.